NOCNY NAPAD NA BANKOMAT

W nocy z niedzieli na poniedziałek nieznani (jeszcze) sprawcy wyrwali pojazdem bankomat przy markecie Biedronka  i  odjechali. Sprawę prowadzi KMP Częstochowa.

IMG_6600Co mówi rzecznik KMP w Częstochowie mł. asp. Pani Marta Ladowska.

-Policja w Częstochowie dąży do zatrzymania sprawców kradzieży bankomatu w Blachowni. Z dotychczasowych ustaleń śledczych wynika, że złodzieje staranowali drzwi sklepowe i wyrwali z podłoża stojący za nimi bankomat, a następnie spakowali go do samochodu dostawczego i wywieźli do lasu. Z jego wnętrza wyciągnęli pieniądze. Jak się okazało niebieski vw transporter, którym poruszali się złodzieje pochodził z kradzieży.

  • Samochód dostawczy z bankomatem.
  • Samochód dostawczy z bankomatem.

Dzisiaj tuż po 3.00 oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie kradzieży bankomatu w Blachowni. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, sprawcy staranowali najpierw drzwi wejściowe do sklepu, a następnie przy pomocy lin zamocowanych do transportera wyrwali z podłoża bankomat, spakowali go do auta i odjechali. Volkswagen z opróżnionym już bankomatem został znaleziony w lesie w miejscowości Aleksandria. Z policyjnych ustaleń wynika, że samochód, którym posłużyli się złodzieje był kradziony. Na miejscu policyjni technicy zabezpieczyli ślady. Śledczy dążą do zatrzymania sprawców, ustalają szczegóły tego zdarzenia, poszukują świadków – powiedziała Pani rzecznik.

Policja apeluje do wszystkich osób mających informacje na temat kradzieży bankomatu w Blachowni o zgłaszanie się do Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie (tel. 34 369- 12-55), Komisariatu Policji w Blachowni (tel. 34 369-06-10) lub najbliższej jednostki policji. Można też anonimowo przekazać informacje pod numerem alarmowym 997.

fot. KMP Częstochowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.