JEST ODPOWIEDŹ

Kilka dni temu pisałem, że Mieszkańcy Wspólnoty Mieszkaniowej ul. Kubowicza 6 i 4 są zaniepokojeni informacjami, że obok ich bloku, na działce 613/1, może stanąć pawilon handlowy. W tej  sprawie z Urzędu Miejskiego w Blachowni otrzymali stosowne dokumenty z prośbą, aby w ciągu 7 dni ustosunkowali się do tych informacji. Ludzie szczególnie z 6 stanowczo powiedzieli nie inwestycji, która kilka metrów ma stanąć obok ich bloku. 

Sprawa działki 613/1, która należy do Gminy, sięga 2010 roku, kiedy to Rada Miejska na prośbę poprzedniego burmistrza Blachowni, dała zielone światło na zbycie tej nieruchomości. Wtedy mimo ogłoszonych przetargów nie było zainteresowanych kupnem działki. Teraz po 7 latach chęć nabycia działki, wartej ponad 100 tys. zł, zgłosiła jedna z prywatnych firm, która,  według ludzi, chciałaby w tym miejscu otworzyć sklep z pieczywem i ciastkami, a może jeszcze jakiś inny punkt handlowych. Przetarg na sprzedaż nieruchomości ma być ogłoszony do 10 września.

Pani Sylwia Szymańska, burmistrz Blachowni powiedziała mi – Urząd Miejski zgodnie z prawem nie może zabronić inwestowania w tym przypadku na działce inwestycyjnej, która uchwałą Rady poprzedniej kadencji została już przeznaczona do sprzedaży tzn. Rada Miejska wyraziła zgodę na jej sprzedaż. Niemniej jednak spotkam się w najbliższym czasie z mieszkańcami, aby wspólnie wypracować korzystne dla wszystkich rozwiązanie sprawy.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.