BURMISTRZ UNIEWAŻNIA PRZETARG

terenSzanowni Państwo, nie będę stała na stanowisku, aby za wszelką cenę sprzedać nieruchomość, która graniczy z terenami, należącymi do waszych Wspólnot Mieszkaniowych – mówiła w środę Pani burmistrz Blachowni na spotkaniu z mieszkańcami z ul. ks.Kubowicza 6 i 4.

 

Sprawę tę w formie interwencji, na prośbę samych zainteresowanych, poruszałem i opisywałem już 4 sierpnia. Potem 10 i 16 sierpnia.

Zatem przypomnę, radni jeszcze 7 lat temu dali zielone światło na sprzedaż działki 613/1. Do 2011 roku Urząd Miejski ogłosił 4 przetargi. Na szczęście dla osób, które wtedy nic o tym nie wiedziały, zainteresowania kupnem terenu nie było. Niedawno jeden z przedsiębiorców zwrócił się do Urzędu o wskazanie nieruchomości, którą w drodze przetargu mógłby nabyć. Mieszkańcy dwóch bloków przy ul. ks. Kubowicza 6 i 4 na środowym spotkaniu z burmistrzem nie ukrywali, że boją się nowego sąsiada bo jak mówili „nie mamy pewności co tam naprawdę stanie, a jak Gmina sprzeda teren to już  nie będzie miała wpływu na prowadzoną tam działalność gospodarczą, raptem 7 metrów od naszych okien”.

Ludzie nie chcąc słuchać plotek, że w tym miejscu może powstać nawet market Aldi przyjęli zaproszenie burmistrza na spotkanie. I właśnie po dzisiejszych rozmowach Pani Szymańska zdecydowała, że wychodząc na przeciw oczekiwaniom ludzi unieważni przetarg na sprzedaż wspomnianej działki. Zaproponowała, aby Wspólnoty Mieszkaniowe Kubowicza 6 i 4 zastanowiły się czy chcą przejąć na własność wspomniany teren np. dzieląc go na dwie części. Mieszkańcy ze spotkania wyszli zadowoleni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.