WYRZUCILI ODZIEŻ DO POJEMNIKÓW ZE ŚMIECIAMI?


Dzisiaj mieszkańcy prosili mnie o interwencję. Sprawa dotyczy pracowników firmy, która na naszym terenie pozyskuje niepotrzebną odzież.

Według opowieści naocznych świadków, panowie podjechali specjalnym autem pod metalowy kontener. Postali z 5-10 min, a potem nastąpił niespodziewany zwrot akcji. Opróżnili metalowy pojemnik i… ubrania wyrzucili do kubła na śmieci. Pytani przez ludzi, dlaczego nie zabierają odzieży z sobą odpowiedzieli m.in. tak – „odzież jest za mało elegancka i zbyt zniszczona”.


Osobiście uważam, że kontenery te są wątpliwą ozdobą naszej Gminy. Brudne, obskurne, wokół nich najczęściej zalegają śmieci. Zachodzi pytanie czy firma ma podpisaną umowę z Gminą na stawianie pojemników? Czy fundacja płaci właścicielowi gruntów za stawianie metalowych „szaf”? Czy, pozyskując odzież, zarabia na tym? Zatem kontenery tak, ale czyste, odmalowane i za zgodą właściciela gruntów.

I jeszcze jedna uwaga. Jeśli wspólnoty mieszkaniowe nie zainwestują w zamykane ogrodzenia gniazd pojemników na śmieci, a kosze będą bez pokryw, ku uciesze lokalnego ptactwa, to w kwestii segregowania odpadów czy czystości nie należy spodziewać się wielkich zmian, bowiem nieraz byłem świadkiem podrzucania przez obce osoby, niemal z samochodu, worków do śmietników.