W MIEJSCE BRODZIKA MA POWSTAĆ PLAC ZABAW

 Po 8 latach użytkowania z przerwami rozpoczęło się wyburzanie brodzika, który od początku swojego funkcjonowania nie spełniał wymogów Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

Nasuwają się ważne pytania. Dlaczego Gmina nie wyremontowała starego brodzika? Co powstanie w tym miejscu? Jakie są plany zagospodarowania tego terenu? 

Wiadomo, że brodzik od początku nie spełniał wymogów sanitarnych – z uwagi na bezpieczeństwo i zdrowie dzieci sanepid stawiał rygorystyczne warunki, których spełnienie obciążało każdego roku budżet gminy m.in. przed każdym sezonem trzeba było odmalowywać specjalistyczną farbą nieckę basenową. W dodatku obiekt nie był ogrodzony. Korzystały z niego także zwierzęta, a do basenu wrzucano śmieci. Urządzenia sterujące – pompa i filtry umieszczone były w studni, która była zalewana wodą, co groziło porażeniem prądem. Nie było też pryszniców i toalet. Zatem obiekt od początku nie spełniał wymogów bezpieczeństwa. Ewentualna modernizacja obiektu wymagałaby wydatkowania własnych niemałych środków z budżetu gminy, a wyremontowany brodzik nie wiele różniłby się od obecnego.  

-Wychodząc  naprzeciw potrzebom dzieci i mieszkańców została przygotowana dokumentacja na budowę nowoczesnego, bezpiecznego i spełniającego kryteria sanepidu wodnego placu zabaw. Taki obiekt planujemy wybudować po północnej stronie zalewu przy współfinansowaniu środków zewnętrznych –  wyjaśnia Sylwia Szymańska burmistrz Blachowni.

A co w miejsce starego brodzika?

-Mamy pomysł, mamy plan, mamy dokumentacje  i wiemy skąd wziąć na to pieniądze….. Najważniejsze jest bezpieczeństwo dzieci… nie obiecujemy tylko działamy i nie zwalniamy tempa! Teren po brodziku zostanie zagospodarowany pod najładniejszy plac zabaw w naszym powiecie. Planujemy budowę ogrodzonego placu zabaw – dużego, ciekawego, zawierającego elementy stymulujące zmysły, rozwijające kreatywność, logiczne myślenie i wiele innych umiejętności. Zbudujemy plac zabaw, który dzieciom pomoże stać się małymi odkrywcami – dodaje burmistrz. 

Przykładowe fotki www.parkślaski.pl  i  www.naukoweplacezabaw.pl