OD PONIEDZIAŁKU 20 KWIETNIA…

Rząd stopniowo znosi ograniczenia nałożone w związku z koronawirusem.
Na zakupy do sklepu wejdzie więcej osób. W placówce handlowej do 100 m kw. naraz mogą wejść 4 osoby. W markecie powyżej 100 m kw. na jedną osobę przypada 15 m kw. Osoby po 65. roku życia, do sklepów, między godz. 10, a 12 wejdą od poniedziałku do piątku. W weekendy już nie obowiązuje ten przepis.


W celach rekreacyjnych można wchodzić do lasu i parku.

Place zabaw i siłownie, także pod chmurką, nadal będą nieczynne. Młodzież powyżej 13. roku życia bez opiekunów może wychodzić z domów.


Dzieci prawdopodobnie do szkół wrócą tylko po świadectwa.


Policja apeluje i przypomina. Zachowujmy dwumetrową odległość od innych osób w przestrzeni publicznej. Zasłaniajmy nos i usta w miejscach publicznych.
Służby apelują, aby nie lekceważyć wprowadzonych zakazów i nakazów i swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem nie narażać nikogo na niebezpieczeństwo zarażenia wirusem SARS-CoV-2 i dalszego rozprzestrzeniania się epidemii. Przy zgłaszaniu interwencji informować o nosicielstwie wirusa czy fakcie odbywania kwarantanny (policjanci, ratownicy medyczni czy strażacy będą mogli się wtedy odpowiednio przygotować i w sposób bezpieczny udzielić pomocy) oraz, by nie utrudniać służbom niesienia pomocy potrzebującym.