NOWY BLOK PRZY UL. PARKOWEJ


Przy ul. Parkowej 4a w Blachowni, na działce między spółdzielczymi blokami 6, 6a, 5a, 4 i 7, powstanie nowy blok mieszkalny. Ta informacja zapewne ucieszy firmy montujące rolety. Gorzej natomiast może być z mieszkańcami, którzy nie kryją zaskoczenia ogrodzonym terenem i pytają kto i dlaczego na terenie należącymi do Spółdzielni Mieszkaniowej stawia nam pod oknami budynek?

Szybko wyjaśniam. Teren ten nie należy ani do Spółdzielni Mieszkaniowej ani do Benedicta Kotzura, który sprzedawał SM olej grzewczy. Zmiany dostawcy ciepła raz z pobliskiej huty, raz z własnej kotłowni olejowej, potem przeskok na pellet i znowu podłączanie do huty i olej sprawiły ogromne zadłużenie spółdzielni. Prezes za zgodą mieszkańców postanowił spłacił dług, oddając grunty między blokami przy ul. Miodowej wierzycielowi. Ten po kilku latach teren sprzedał deweloperowi. Teraz inwestor – spółka „Tak 4 Invest”, chcąc odzyskać pieniądze, stawia nowy blok mieszkalny.


Budynek będzie miał 4 kondygnacje z 40. mieszkaniami. Dwie klatki schodowe, chodnik i oświetlenie będą od wschodniej strony czyli od strony bloku nr 7. Co ciekawe nie będzie tradycyjnych piwnic, a tzw. komórki lokatorskie, które na każdym piętrze będą przypisane do danego lokalu. Cały blok stanie w miejscu dzisiejszego boiska asfaltowego.


I etap budowy rozpocznie się od strony bloku 5a. Zakończenie robót w III-IV kwartale 2022 roku. II etap czyli mieszkania w drugiej klatce schodowej mają być oddane pod klucz w III-IV kwartale 2023 roku. Co ciekawe 4 mieszkania będą dwupoziomowe czyli będą to antresole. Koszt takiego mieszkania?


-Dzisiaj za wcześniej o tym mówić. Wszystko trzeba obliczyć. Na razie cieszę się bo jest spore zainteresowanie nowymi mieszkaniami. Ludzie dzwonią i pytają kiedy będą gotowe lokale – powiedział mi inwestor Rafał Witasik.


Warto dodać, że nie będzie podziemnego garażu, a 44 miejsca parkingowe w tym dla osób z niepełnosprawnością. Zostaną wybudowane tam gdzie dzisiaj jest sklep blaszak i parking.

zdjęcia „Tak 4 Invest”