ANATOMIA KŁAMSTWA Nr 25 CZYLI KOLEJNE ŁGARSTWA BLOGERA Z CISIA

Bloger z Cisia po raz kolejny mieszkańców Gminy Blachownia „częstuje łgarstwami. Pisze m.in.
„Podczas powiatowych dożynek w Konopiskach nie było Burmistrz Sylwii Szymańskiej, która „służbowo” wypoczywa obecnie w Rumunii, gdzie za pieniądze podatników pojechała / poleciała na zjazd z LGD Zielony Wierzchołek Śląska”.

Pisanie blogera z Cisia przypomina dowcipy radia Erewań „Czy to prawda, że w Moskwie na Placu Czerwonym za darmo rozdają mercedesy? -Tak, to prawda, tyle że nie w Moskwie, a w Leningradzie, nie na Placu Czerwonym, tylko na Newskim Prospekcie, nie mercedesy, tylko rowery, i nie rozdają, tylko kradną

Jaka jest prawda – jedyna taka, że burmistrz w tych dniach przebywała w Rumunii. Jednak nie wypoczywała tylko brała udział w projekcie finansowanym przez UE. Uczestniczyła w szkoleniu na temat krajowej sieci obszarów wiejskich. Studyjna wizyta zakładała m.in. odwiedzanie gospodarstwa wiejskich. A co najważniejsze – burmistrz Sylwia Szymańska szkolenie odbywała w ramach swojego urlopu, a nie służbowego wyjazdu. Gmina na ten wyjazd nie straciła ani jednej złotówki.

Pamiętam jak były sołtys z Cisia pisał, że burmistrz Sylwia Szymańska na delegacjach służbowych w 2015 i 2016 roku „przejechała” 70.000 zł. Dariusz Wojciechowski, sekretarz Gminy na delegacje z kasy Gminy miał wyciągnąć 40.000 zł.
Po kontroli Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej w Blachowni okazało się, że burmistrz we wskazanym czasie „wyjeździła” 11.563 zł., sekretarz Gminy 4.673 zaś skarbnik Gminy 612 zł. Razem ponad 16 tys. zł.

Pisałem o tym 15 lutego 2018