GTV BUS W BLACHOWNI

Jeszcze niedawno mieszkańcy Gminy Blachownia byli karmieni, nie tylko przez byłego sołtysa z Cisia, takimi informacjami

Przez ostatnie kilka tygodni byliśmy manipulowani i okłamywani przez Burmistrza Blachowni w sprawie transportu publicznego na terenie naszej gminy (…) Chodzi o firmę GTV BUS, która miała być oficjalnym przewoźnikiem gminy Blachownia. (…) Niestety, wyszło jak zawsze.(…)

Mimo licznych zapewnień, mimo ogłoszeń, komunikatów, mimo spotkań z radnymi, Sylwia Szymańska kolejny raz okłamała Mieszkańców. Nie będzie nowego transportu publicznego (…) itd.

(…) Dziwne rzeczy dzieją się w ostatnich dniach w Blachowni. Najpierw po czwartkowym spotkaniu radni otrzymali pismo od firmy GTV BUS, w którym to nowy przewoźnik w naszej gminie poinnformował ich o zachowaniu poufności i niepublikowaniu informacji o żadnej treści ich oferty na przewozy w gminie Blachownia. (…)

(…) Logicznym jest, że w ramach procedury to Zamawiający, czyli Gmina, powinna ustalić dokładnie trasy i rozpisać rozkład jazdy, choćby po podpisaniu umowy lub w trakcie postępowania negocjacyjnego, który mógłby podlegać dalszym korektom. (…)

Chciałoby się powiedzieć – nic nowego. Ot trzeba się przyczepić, wieszczyć zło, może ludzie uwierzą. Dzisiaj możemy powiedzieć – nowy przewoźnik GTV Bus wozi mieszkańców, są rozkłady jazdy choć rzeczywiście w Blachowni miał wystartować 1 marca. Jednak firma nie uzyskała na czas stosownych zezwoleń, także od wojewody. Mam nadzieję, że firma ta będzie lepiej realizować swoje usługi niż dotychczas PKS.