DO MIESZKAŃCÓW GMINY KONOPISKA

Od jakiegoś czasu obserwuje co się dzieje w gminie Konopiska, a szczególnie w kontekście budowy czy planów budowy oczyszczalni ścieków rybnych w Hutkach. Jednak nie patrzę na samą inwestycję (bo to sprawa władz tej gminy i jej mieszkańców, ale jak dochodzi do niezadowolenia społecznego. Nie ukrywam, ze zastanawiam się czy rzeczywiście chodzi tutaj o dobro mieszkańców, czyste powietrze czy interes kilku osób, które chcą odwołać wójta Gminy. Zapewniam, że nie bronię wójta czy niektórych radnych.
Zatem raz jeszcze podkreślam, nie wnikam kto w tym sporze ma racje, władze Gminy Konopiska czy protestujący mieszkańcy? Kogo powinno się „powiesić” za ewentualną budowę oczyszczalni? Patrzę na wydarzenia i zauważam, że jak żywo przypomina mi to co działo się w poprzedniej kadencji w Blachowni.

Wystarczy przeczytać tylko nagłówki artykułów blogera z Cisia gminakonopiska, by domyśleć się o co chodzi.
Będzie referendum w Konopiskach?
Hutki to nie szambo!
Będzie manifestacja przeciw budowie oczyszczalni ścieków rybnych w Hutkach!
„To jest temat” w TVP INFO na żywo prosto z Hutek!
Była radna wiedziała o budowie oczyszczalni w Hutkach! Czemu wczoraj twierdziła co innego?
Wójt wystraszył się mieszkańców!

Czyż w Blachowni nie mieliśmy podobnych metod działań i pisania? Czyż grupka osób, która przedszkole w Blachowni i rzekomo wywożone do Łojek trujące substancje, z rtęcią na czele, nie chciała wykorzystać do obalenia władzy w naszej gminie?
Czyż pod przedszkole w Blachowni i pod byłą kopalnię w Łojkach najpierw nie ściągnięto jednej, potem drugiej telewizji, by tylko ludziom w mówić jak u nas jest źle? Czyż nie padały tytuły, że Szymańska się boi, że źle zarządza Gminą, że trzeba wybrać nowe władze bo ta się nie sprawdza? Czy nie próbowano dwukrotnie doprowadzić do referendum?

A gdzie obecnie są te osoby, które tak pluły na nas, wmawiając ludziom jak w złym kierunku zmierza Blachownia? Dzisiaj widać zupełnie inny obraz Blachowni, niż ten przedstawiany m.in. przez blogera z Cisia. Nasza Gmina przez 4 lata dwukrotnie zwiększyła budżet. Rozpoczęliśmy ogromne inwestycje, zmieniając wizerunek naszej małej Ojczyzny. Nasze starania, na czele z burmistrz Szymańską, zauważyła Warszawa. Dostrzegano nas w różnych rankingach samorządowych, że pniemy się w górę.

Dlatego apeluję do Mieszkańców Gminy Konopiska, aby mądrze walczyli o swoje środowisko. Nie dawali się zwieść osobom szczególnie z zewnątrz, bo być może chodzi im tylko, jak w Blachowni, by zmienić władzę? Szanowni Państwo. Rozliczajcie swojego wójta, swoich radnych, patrzcie im na ręce bo takie macie prawo i mądrze wybierajcie. Bo gdzie dzisiaj byłaby Blachownia gdyby grupce osób z podpuszczonymi mieszkańcami udało się odwołać burmistrz Szymańską? Na pewno nie w tym miejscu gdzie jesteśmy dzisiaj.

Z poważaniem Marek Kułakowski

foto – fragment programu „Głos regionów” TVP 3