BLACHOWNIA WYRÓŻNIONA PRZEZ MINISTRA INWESTYCJI I ROZWOJU


-To zaszczyt was poznać. Czekam na was za rok, na kolejne doskonałe pomysły – mówił na Gali wręczenia nagród Jerzy Kwieciński, minister Inwestycji i Rozwoju.

Uroczystość wręczenia wyróżnień i nagród odbyła się w ramach 24 Konferencji Klimatycznej w Katowicach. Wśród wyróżnionych znalazła się także Gmina Blachownia, którą w czwartek na Śląsku reprezentowali burmistrz Sylwia Szymańska i przewodniczący Rady Paweł Hreczański.
W kategorii samorządów jury statuetkę przyznało miastu Szczecin. Konkretnie za szczecińskie ekoporty czyli punkty zbiórki odpadów komunalnych, które już się wpisały w panoramę miasta i świadomość mieszkańców.
Blachownia natomiast została dostrzeżona w Warszawie za rekultywację śródmiejskiego zbiornika wraz jego zagospodarowaniem otoczenia.


-Gratuluję wszystkim z serca, bo wiem jak dzisiaj ciężko osiągnąć sukces, a pewnie zazdrośników wam nie brakowało, którzy życzyli tylko jak najgorzej – mówił prowadzący Galę Radek Brzózka, dziennikarz i prezenter telewizyjny.

-To ogromne dla nas zaskoczenie i wyróżnienie. Nasza mała gmina, jako jedyna z Regionu Północnego Województwa Śląskiego znalazła się wśród innych dużych miast obok Szczecina, Rudy Śląskiej, Świnoujścia czy Wieliczki. Bardzo się cieszę, że nasze starania zostały zauważone w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju. Wyróżnienie to także sygnał dla nas, że idziemy w dobrym kierunku, które naszą Gminę czynią bardziej przyjazną dla ludzi i bardziej eko. Miałam okazję rozmawiać z Panem Ministrem o naszych działaniach. Jak się okazało minister często przejeżdża DK 46 właśnie przez naszą Gminę, ale najczęściej w nocy. Obiecał, że jeśli znajdzie chwilę czasu zajrzy do Blachowni w dzień – powiedziała mi Sylwia Szymańska burmistrz Blachownia.