MEDIA O PLANACH BUDOWY TORU W WYRAZOWIE

Częstochowa, Blachownia i Automobilklub Częstochowski podpisały porozumienie w sprawie wspólnej intencji odbudowy toru samochodowo-kartingowo-motocyklowego w Wyrazowie. Inwestycja ma szansę zmienić go w jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Europie.
Trójstronne porozumienie, we wtorek 4 grudnia w częstochowskim „Odwachu”, wspólnie podpisali prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk, burmistrz Blachowni Sylwia Szymańska oraz prezes Automobilklubu Częstochowskiego Marcin Stryczak. Umowa to pierwszy, oficjalny etap współpracy, która w przyszłości ma doprowadzić do tego, że zaniedbany obecnie tor leżący tuż za granicami administracyjnymi miasta, odzyska dawną świetność. Może nawet stanie się wzorem dla innych inwestycji związanych ze sportem motorowym.

Więcej na stronie www.czestochowa.pl

Nowe szanse dla toru w Wyrazowie. Trenował tam Kubica
/>Czy przed torem Wyrazów, na którym kiedyś trenował sam Robert Kubica, stoi wielka przyszłość? Blachownia, Częstochowa i Automobilklub Częstochowski chcą współpracować, by do tego doprowadzić.

Więcej na http://czestochowa.wyborcza.pl/czestochowa/7,48725,24242490,nowe-szanse-dla-toru-w-wyrazowie-trenowal-tam-kubica.html

TV Orion
Chcą zbudować nowy tor w Wyrazowie

To będzie silnik napędowy dla całego subregionu województwa śląskiego. We wtorek miasto Częstochowa, gmina Blachownia i Automobilklub częstochowski podpisali specjalne porozumienia w sprawie rozpoczęcia starań o budowę toru samochodowo- cartingowo-motocyklowego w Wyrazowie.

Więcej na http://tvorion.pl/?action=show_news&idNews=26359