ODPOWIEDŹ W SPRAWIE ZAKŁADÓW UCIĄŻLIWYCH DLA ŚRODOWISKA W BLACHOWNI

Na prośbę niektórych mieszkańców Gminy, a szczególnie tych z ulic Piastów, 1 Maja, Parkowej i Miodowej, na marcowej sesji prosiłem o informacje czy na terenie dawnej huty w Blachowni są zakłady uciążliwe dla środowiska? Jeśli tak, to kiedy z Urzędu Miejskiego w Blachowni otrzymali pozytywną decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla danego przedsięwzięcia? Mieszkańcy skarżą się, że szczególnie pod wieczór, w mgliste dni oraz w nocy do ich mieszkań dochodzi nieprzyjemna, czasami gryząca gardło, woń.

Inne zapytanie to czy na terenie Gminy są opracowane plany zagospodarowania przestrzennego. 

Oto odpowiedź

PISMO

 

Na podanych stronach w piśmie znalazłem jedynie informacje na temat jednego zakładu chodzi o obwieszczenie o wydaniu decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia polegającego na modernizacji zakładu produkcyjnego KM-METAL Machoń Sp. J. w Blachowni przy ul. 1 Maja na działce o numerze ewidencji gruntów 508/15 obręb geodezyjny Blachownia do funkcji wtórnego wytopu aluminium (przetwarzanie metali z odzysku) wydaną w grudniu 2012 roku przez Panią Anettę Ujmę burmistrza Blachowni.

Szczegóły na:  http://blachownia.bip.net.pl/?a=2511

i na http://blachownia.bip.net.pl/?p=search&searchstr=KM+Metal+&submit=%C2%A0%C2%A0&offset=0

Zastanawiam jak to się stało, że takie zakłady powstały blisko ujęcia w bezpośrednim sąsiedztwie ujęcia wody podziemnej.

zaklad1

 

 

tablica

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.