WPOWIECIE.PL PISZE O DPS W LELOWIE I BLACHOWNI

Portal www.wPowiecie.pl informuje, że w Domu Pomocy Społecznej w Blachowni w skutek zakażenia Covid 19 do tej pory zmarło trzynastu jej mieszkańców.


Czy po trzech miesiącach zmagania się z ogniskami zakażeń w domach pomocy społecznej prowadzonych przez częstochowskie starostwo można mówić o małym przełomie w walce z koronawirusem? O ile w Lelowie sytuację ustabilizowano, to wysoce niepokojące dane płyną z Blachowni. Problem związany z zakażeniami koronawirusem w prowadzonych przez starostwo jednostkach był tematem, który zdominował ostatnią sesję rady powiatu. Jak tylko udało się unormować trudną sytuację w lelowskim DPS-ie, to jeszcze niebezpieczniejsze ognisko zakażeń wybuchło w Blachowni, gdzie mieści się druga z placówek.

-28 października zakończono trwającą dwa miesiące walkę z zarażeniami wirusem Covid-19 wśród pracowników i mieszkańców DPS-u Lelowie. W tym czasie koronawirusem zaraziło się sześćdziesięciu trzech mieszkańców, z czego siedem osób zmarło. Zakażonych pracowników było dwudziestu. Największym problemem, z którym borykał się, i nadal ma problem, wspomniany dom jest wysoki poziom absencji pracowników do pracy z mieszkańcami – informował z początkiem miesiąca rzecznik prasowy częstochowskiego starostwa.

Dzień później wykryto… więcej na www.wPowiecie.pl