WĘDKARZE TYM RAZEM NIE NAD WODĄ

W niedzielne przedpołudnie w CAO odbyło się zebranie sprawozdawcze Koła nr 4 Polskiego Związku Wędkarskiego w Blachowni.  Na wstępie uczestnicy uczcili pamięć wędkarzy, którzy odeszli w tym roku. W spotkaniu, prócz ponad 30 wędkarzy, brał udział także Tomasz Czech, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Blachowni.

-W imieniu przewodniczącego Rady Miejskiej oraz Państwa radnych bardzo dziękuję za zaproszenie i chcę powiedzieć, że Rada widzi Państwa starania na rzecz: rekreacji i sportu wędkarskiego, działania na rzecz ochrony przyrody, zarybiania naszych wód i i kształtowania etyki wędkarskiej – powiedział Tomasz Czech.

Zarząd, na czele z prezesem Michałem Zadylakiem, podsumował mijający rok.  Bała to też okazja do podziękowań wędkarzom.  

Obecnie najważniejszym dla nas zadaniem jest propagowanie wędkarstwa wśród młodych ludzi. Zaciągnąć dzieci nad wodę, aby odciągnąć je od komputerów czy telefonów. Ze swoją ideą, także ochroną środowiska, chcemy wejść do szkół, bo bez młodzieży nie będzie wędkarstwa. Obecnie Koło nr 4 liczy 309 członków. O składkach może nie mówimy, bo to dla nas kosmiczny problem – powiedział mi prezes Michał Zadylak.