KONIEC Z DARMOWYM GTV JAK Z CZARNĄ WOŁGĄ

Samozwańczy nadredaktor naczelny własnej strony internetowej z Cisia nie jeździ czarną wołgą* więc co jakiś czas mieszkańców Gminy Blachownia straszy przeróżnymi lokalnymi wiadomościami. Tym razem podaje, że od marca koniec z darmowymi przejazdami po Gminie – GTV ma być płatny. Bloger sam sobie zaprzecza już w tytule informacji. Najpierw pisze stanowczo „Koniec z darmowymi przejazdami”. By potem dodać „Od marca GTV ma być płatny?” I na koniec zdania tradycyjnie stawia znak zapytania, by potem nie być pociągnięty do odpowiedzialności karnej za okłamywanie ludzi.
Informacje o płatnych przejazdach blogerowi mieli potwierdzić kierowcy. Jednak autor tych bzdur nie zdradza jacy to kierowcy. Z PKS Mława, MPK Częstochowa czy może z BUS Pcim Dolny?
A już niedorzecznością jest pisanie, że
„od marca GTV BUS będzie płatny nie tylko do Częstochowy, ale po gminie”. Chciałbym zauważyć, że od początku GTV pasażerów wozi odpłatnie do Częstochowy. Darmowe przejazdy są na terenie Gminy Blachownia.

My naszym Mieszkańcom przedstawiamy wiarygodne źródło informacji.
-Nic się nie zmienia w zakresie odpłatności. Od marca tego roku GTV będzie jeździł na dotychczasowych warunkach, natomiast na wniosek naszych mieszkańców zwiększy się liczba kursów po Gminie. Planujemy także połączenie z Gorzelnią Starą. Pasażerowie nadal nie będą ponosić opłat za transport po terenie naszej Gminy. W tym zakresie nie są planowane żadne opłaty – powiedziała mi burmistrz Blachowni Sylwia Szymańska.

No cóż Pawłowi Gąsiorskiemu proponuje jednak przesiąść się do „czarnej wołgi” może wtedy mieszkańcy bardziej się go wystraszą.

*Czarna wołga miejska legenda rozpowszechniana w Polsce w latach 70. XX wieku, mówiąca o kursującej po mieście czarnej limuzynie marki Wołga, którą rzekomo porywano dzieci i pobierano im narządy. Według świadków (pewnie podobnych do kierowców, którzy Pawłowi Gąsiorskiemu wyjawili w sekrecie, że od marca GTV będzie płatny), czarna wołga miała białe opony i białe firanki w oknach. Nie miała też tablic rejestracyjnych.