ŚMIECI, AŻ STRACH

2 stycznia od mieszkańców otrzymałem kilka sms-ów z informacją, iż firma sprzątająca śmieci zapomniała o swoich obowiązkach. Pan H. pytał wprost czy tak ma wyglądać sprzątanie przez nową firmę. Pan T. zaś życząc mi Naj w 2016 roku wyjawił w telefonicznej korespondencji, że w kwestii śmieci w Blachowni jest jak u Arabów. Nie bawiłem w tych rejonach świata, to nie wiem.smieci

No, ale co by nie mówić i jak się tłumaczyć śmieci są – aż kipią. Być może dlatego, że od 1 stycznia 2016 roku wywozem odpadów zajmuje się już nowa firma. Jednak chyba trudno ją winić za przepełnione kubły i pojemniki skoro umowę z Gminą ma od 1 stycznia 2016 roku, a to dzień świąteczny. Jak znam życie, ani w Nowy Rok (piątek) ani w wolną sobotę (2 stycznia), ani też w niedzielę (3 stycznia) firma ta nie wywoziła śmieci – co dla mnie jest logiczne. A zapewne w święta mieszkańcy „wyprodukowali” więcej odpadów, które wylądowały właśnie w kubłach co też jest zrozumiałe.

smieci2Skoro jest aż tak źle być może należałoby sprawdzić czy poprzednia firma, wywożąca śmieci na terenie naszej Gminy, do ostatniego dnia grudnia 2015 roku wywiązywała się z umowy jak należy?

Mam nadzieje, że nowa spółka wywozem śmieci zajmie się już od poniedziałku. Warto przypomnieć, że za śmieci w Gminie odpowiada ZMK i tam należy zgłaszać wszelkie uwagi te dobre i te złe. Numery telefonów 34/ 327-03-70, 34/ 327-04-70.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.