KS. TOMASZ WRONA NOWYM PROBOSZCZEM

1Tobie księże proboszczu życzę siły i wytrwałości, bo Św. Michał za Ciebie wszystkiego nie zrobi. W odpust parafii pw. Św. Michała Archanioła ks. Tomasz Wrona oficjalne objął obowiązki proboszcza w farze Blachowni.

W imieniu wiernych nowego proboszcza witali przedstawiciele Rady Parafialnej i Akcji Katolickiej Panie Katarzyna Małasiewicz i Alicja Kitlińska -Powierzamy Twojej pasterskiej opiece naszą parafię. Pragniemy wzrastać w wierze i dożyć do zbawienia. Ten symboliczny bochen chleba wręczamy Ci jako gospodarzowi naszej wspólnoty. Przyjmij go jako wyraz naszego trwania w modlitwie i łączności z Panem Bogiem. Życzymy Ci zdrowia i błogosławieństwa Bożego.

Podczas mszy Świętej połączonej z instalacją ks. proboszcza, ks. Piotr Hernoga, ludzieproboszcz z parafii Św. Marii Magdaleny w Radomsku, w kazaniu przypominał modlitwę do Św. Michała Archanioła. -Dzisiaj prosimy Pana Boga, by ten Święty naprawdę Was walce wspomagał. Bo ciągle w życiu walczymy o to co jest Boże, żeby był On ostateczną instancją każdego człowieka wierzącego. Życzę ci drogi księże proboszczu, abyś w tej walce w Blachowni był przewodnikiem. Bp Ty będziesz na pierwszej linii frontu razem ze swoimi współpracownikami i to Ty będziesz ustalał taktykę Bożą. Was kochani proszę, przyjmijcie nowego pasterza z otwartym sercem. Szanujcie Go i módlcie się za Niego. Bo nikt z nas bez modlitwy nie ruszy. Zatem księże proboszczu życzę siły i wytrwałości bo św. Michał za Ciebie wszystkiego nie zrobi – zakończył.

3Po homilii dziekan ks. Andrzej Marszałek od nowego proboszcza odebrał wyznanie wiary.

(…) Zachowam zawsze wspólnotę z kościołem katolickim i w słowach i działaniu. Z wielką starannością i wiernością będę wypełniał obowiązki jakie na mnie spoczywają względem kościoła, który wyznaczył mnie do nowej posługi. (…)

 

-Od tej chwili nowy proboszcz podejmuje pasterskie zadania, zatem otoczmy Go wspólną  2modlitwą – oznajmił wiernym ks. dziekan Andrzej Marszałek.

-Zapewniam was, że chcę kontynuować dzieło swojego poprzednika, umiłowanego przez was ks. Andrzeja Walaszczyka – oświadczył ks. Tomasz Wrona.

Odpustowa msza Święta zakończyła się uroczystą procesją wokół kościoła.

 

 

Ks. Tomasz Wrona pochodzi z dzielnicy Lisiniec w Częstochowie. 27 lat temu otrzymał święcenia kapłańskie. Jako wikariusz posługiwał w 4 parafiach. Jako proboszcz pracuje od 19 lat. Ostatnio w Starokrzepicach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.