CHCIAŁ SKRAŚĆ 5 BUTELEK ALKOHOLU

W ubiegły czwartek policjanci z komisariatu w Blachowni zatrzymali młodego mężczyznę, który w jednym ze sklepów w centrum Blachowni ukradł 5 butelek alkoholu, a następnie w trakcie ucieczki zaatakował interweniującego pracownika ochrony. 17-letni mężczyzna szarpał i uderzał go w klatkę piersiową. Sprawca został zatrzymany. Teraz za czyn, którego się dopuścił, grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności – informuje rzecznik częstochowskiej policji.

Z opisu wynika, że mężczyzna wziął z regału kilka butelek alkoholu, a następnie nie płacąc za nie, pospiesznie udał się w kierunku wyjścia. Został zauważony przez pracownika ochrony sklepu, który znał „klienta” z widzenia jako sprawcę wcześniej kradzieży. Gdy ochroniarz usiłował powstrzymać go przed kradzieżą mężczyzna rzucił się na niego i zadawał mu ciosy w klatkę piersiową. W obezwładnieniu agresora pomógł drugi z ochroniarzy.
Kilka minut później na miejscu zdarzenia zjawili się funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Blachowni. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Śledczy zgromadzili materiał dowodowy i przekazali podejrzanego do prokuratury. Jak informuje policja nie były to pierwsze kradzieże tego mężczyzny. 17-latek usłyszał zarzut nie tylko kradzieży rozbójniczej. Odpowie również za spowodowanie obrażeń u pracownika ochrony. Na wniosek miejscowej Prokuratury, Sąd Rejonowy podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu przestępcy. Decyzją Sądu, spędzi on najbliższe 2 miesiące w areszcie.

Informacja i foto z KMP w Częstochowie