UWAGA NA MROZY I… POTRZEBUJĄCYCH

Nad Polskę napłynął syberyjski front atmosferyczny. W nocy w niektórych regionach kraju temperatura przy gruncie może spaść nawet do minus 20 stopni Celsjusza. Niska temperatura także w naszym regionie, do minus 16 stopni, będzie gościła do piątku. W dzień ma być do minus 8 stopni. Dobra informacja to taka, że siarczyste mrozy odpuszczą w piątek. A w przyszłą środę czekają nas „upały” ma być + 10 stopni.
Jak podają źródła historyczne, obecna zima to nic szczególnego, porównując do tego co się zdarzało w 1739 roku. Już 7 listopada w Europie środkowej zamarzły wszystkie rzeki, także Bałtyk i Kanał La Manche. Temperatura dzienna nie przekraczała -20 stopni, a zima trwała, aż do Wielkanocy. W 1940 roku w Siedlcach termometry wskazały minus 41 stop. C.
W Polsce od listopada 2017 roku do 26 lutego br. wskutek wychłodzenia organizmu zmarło 48 osób. Warto w tym miejscu zaapelować, aby nie być obojętnym na widok innej osoby, która w mroźne dni będzie potrzebowała pomocy. Szczególnie może to dotyczyć osób bezdomnych, starszych i nietrzeźwych, przebywających na dworze. Jeśli widzimy takie osoby należy dzwonić pod numery telefonów 112, 997 lub 999.