PIOSENKA WSZELAKA ZA NAMI

Edith Piaf, Irena Jarocka, Halina Kunicka, Beata Kozidrak, Rudi Szubert, a nawet Marino Marini gościli w piątek w Miejskim Domu Kultury w Blachowni . A dokładnie ich piosenki w równie znakomitej interpretacji uczestników III Integracyjnego Festiwalu Piosenki Wszelakiej. W tym roku na scenie wystąpiły 4 zespoły i 20 solistów. A jury nie miało łatwego zadania. Po 15 minutach zapadł werdykt.
I miejsce zajęła Julia Celban
II miejsce Jan Kacperkiewicz
III miejsce i nagrodę publiczności wyśpiewał w przebraniu rybaka Jacek Chudy, który marzył o „Córce rybaka”. Były też wyróżnienia dla 7. solistów. Anna Karyś, która niczym solistka PZPiT „Śląsk” zaśpiewała „Gdybym to ja miała skrzydełka jak gąska”. Pozostałe wyróżnienia otrzymali m.in. Emilia Łebek, Monika Derejczyk, Beata Kopeć, Walenty Mazur, Jolanta Ściubidło, Izydor Miśta, A wśród zespołów największe uznanie jury zyskały dwa zespoły „Walentynki” z Konopisk i Blachowianki.
Na zakończenie cała sala MDK, na czele z wyróżnionym Markiem Konstanciakiem, zaśpiewała piosenkę Jerzego Połomskiego „Cała sala”.