ANATOMIA KŁAMSTWA Nr 11 – TO WOJEWODA ZMIENIŁ NAZWĘ ULICY

Zagadnął mnie dzisiaj jeden z mieszkańców z ul. 16 Stycznia. „Słyszał pan, że burmistrz Szymańska likwidowała nam nazwę naszej ulicy 16 Stycznia i wymyśliła jakiegoś Korka? Jakby tego było mało zlikwidowała też Prażynkę, a ludzie teraz nie mają gdzie pracować”
Cóż miałem odpowiedzieć na te brednie, które wiadomo przez kogo są rozpowszechniane, szczególnie ostatnio. Odpowiedziałem więc starym dowcipem.
A słyszał pan co podawało Radio Erewań. (Radio Erewań to nazwa fikcyjnego źródła nierzetelnych informacji, parodiująca metody propagandy komunistycznej na terenie dawnej PRL i ZSRR)
Czy to prawda, że w Moskwie na Pl. Czerwonym rozdają samochody? Tak, to prawda, tylko że nie w Moskwie, lecz w Leningradzie, i nie na placu Czerwonym, a na Placu Rewolucji, i nie samochody, a rowery, i nie rozdają, a kradną”.

Tak samo jest z zarzutem, że burmistrz Szymańska zlikwidowała nazwę ulicy 16 Stycznia. Nie dość, że nie likwidowała to jeszcze próbowała bronić jej nazwy. (pisałem o tym wcześniej) Niestety wojewoda śląski uznał, że nazwa 16 Stycznia może się tylko kojarzyć z systemem totalitarnym więc należy ją zmienić. I wojewoda rozporządzeniem to uczynił podając nową nazwę ulicy Korczaka, a nie Korka. Co do Prażynki – sklep ten nie należał do Gminy, tylko do GS. I to w gestii tej firmy jest sprawa ewentualnej likwidacji placówki handlowej. Sklep na czas remontu miał być wyprowadzony do Cisia. Jednak chyba do tego nie doszło. Jaki jest dalszy los tej placówki handlowej – to pytanie można kierować do zarządu GS.
Nie da się ukryć gdy w Blachowni zaczynamy prowadzić poważne inwestycje trzeba będzie się liczyć z kolejnymi fałszywymi przekazami w internecie i na papierze, które będą miały jeden cel – zdyskredytowanie burmistrz Szymańskiej i radnych, którzy wspólne wspierają działania na rzecz poprawy życia Mieszkańców Gminy Blachownia. Wszak zbliżają się wybory samorządowe.