SPOTKANIE SYLWII SZYMAŃSKIEJ Z ANETTĄ UJMĄ. CZY W BLACHOWNI STANIE SORTOWANIA ŚMIECI?

Bardzo się cieszę, że jutro 30 października w strażnicy OSP o godz. 18 dojdzie do spotkanie kandydatek na burmistrz Blachowni. Przypomnę w I turze wyborów SYLWIA SZYMAŃSKA zgromadziła – 2.925 głosów co stanowi 48,59 proc. poparcia, Anetta Ujma – 1.048 (17,41 proc.) Pozostali kandydaci Cezary Osiński – 13,15 %, Marcin Biernat – 11,18 % oraz Edyta Mandryk 9,65 %

Spotkanie dwóch Pań będzie okazją, aby zapytać o sprawy naszej zielonej Gminy. Na ostatniej debacie 17 października Anetta Ujma zapowiedziała wybudowanie basenu oraz, że za mieszkańców (w Gminie jest ponad 12 tys. osób) pokryje opłaty za wywóz śmieci. Kandydatka pytana skąd na to weźmie pieniądze, czy nie naruszy dyscypliny finansowej, odpowiedziała, że na razie nie zdradzi tajemnicy.
Zatem chętnie zapytam czy owe „tajemnicze” pieniądze nie mają czasami pochodzić z budowy sortowani odpadów na terenie naszej Gminy? Czy to prawda, że już prowadziła jakieś rozmowy z przedstawicielami jakieś polskiej i zagranicznej firmy? Jeśli kandydatka rzeczywiście chce wybudować w Blachowni taki zakład to gdzie miałby on stanąć? O tej sprawie usłyszeliśmy na spotkaniu wyborczym KWW Sylwii Szymańskiej z mieszkańcami spotkaniu gdzie zjawił się też Tadeusz Koćwin, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej, a zarazem pełnomocnik KWW Anetty Ujmy.