FOTOPUŁAKI NA TYCH CO ŚMIECĄ ZAPOWIADA BURMISTRZ SZYMAŃSKA

Od blisko tygodnia trwa sprzątanie lasu komunalnego wzdłuż ul. Cmentarnej. Prezes OSiR oceniał, że może nie starczyć 600 worków na zebranie wszystkich śmieci, które zdaniem Jacka Chudego w niemałej części pochodzą z ogrodów działkowych. Dziennie pracownicy OSiR wynoszą ponad 40 worków. Wstępny koszt wielkiego sprzątania to 30 tys. zł.


Jak się okazuje na sprzątniętych już terenach przy DPS znowu pojawiły się nowe śmieci. Foliowe rękawiczki, kompost czy przycięte krzewy i drzewka wymieszane z odpadami foliowymi.
-Skoro Mieszkańcy nie dbają o przyrodę i finanse gminy, będziemy musieli zamontować fotopułapki i surowo karać tych, którzy nie przestrzegają prawa – informuje na www.blachownia.pl burmistrz Sylwia Szymańska.


Patrząc w jakim tempie jest zaśmiecana nasza gmina takie fotopułapki przydałyby się także przy zbiorniku wodnym wzdłuż ul. Sienkiewicza. Te butelki pojawiły się z soboty na niedzielę.


Przy takim tempie zaśmiecania gmina, a szczególnie pracownicy OSiR nie są wstanie nadążyć zbierać butelki, odpady budowlane czy worki foliowe.

foto UM Blachownia