TRWAJĄ POSZUKIWANIA ALEKSANDRY WIECZOREK I JEJ CÓRKI OLIWII


Od 11 lutego trwają poszukiwania zaginionej 45-letniej Aleksandry Wieczorek i jej 15-letniej córki Oliwii z Częstochowy. Dwa dni później śledczy zatrzymali 52-letniego Krzysztofa R., który najpierw miał przyznać się do winy, by później jednak zmienić zdanie. Mimo to Prokuratora Okręgowa w Częstochowie podejrzewa zatrzymanego o zabójstwo kobiet.

Jak powiedział prok. Krzysztof Budzik – zebrane dowody wskazują prawdopodobieństwo, że kobiety zostały pozbawione życia. Niestety mimo poszukiwań nadal nie udało się odnaleźć ciał matki i córki.


Ciał kobiet poszukuje policja, a dno zbiornika wodnego w pobliżu ogrodów działkowych gdzie ostatnio były widziane kobiety, przeszukują strażacy
Z ustaleń policji wynika, że Aleksandra Wieczorek ostatni raz była widziana na terenie ogrodów działkowych 10 lutego
-Do poszukiwań, z inicjatywy rodziny zaginionych kobiet, włączyli się także znajomi i sąsiedzi – powiedziała podkom. Sabina Chyra-Giereś oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.
Każdy udział czynnika społecznego może w postępowaniu karny wpłynąć korzystanie i dopomóc w wyjaśnieniu sprawy.
dodaje prok. Krzysztof Budzik.

Policja w okolicy sprawdza nagrania z przydomowych kamer, próbując ustalić przebieg zdarzeń. Każdy kto jest w posiadaniu informacji w sprawie zaginięcia kobiet powinien zgłosić to policji.