NIE WSZYSCY ZADOWOLENI Z OBWODNICY

Ponad 70 mieszkańców wzięło udział w spotkaniu informacyjnym, dotyczącym przebiegu obwodnicy Herby – Blachowni w ciągu DK46. Nowa obwodnica z trzema wariantami, a każdy z nich z czterema podwariantami, (długość odcinków nowej trasy od ponad 11 do blisko 13 km) ma przede wszystkim wyprowadzić m.in. z Blachowni ruchu tranzytowy co znacznie ma poprawić bezpieczeństwo mieszkańców.


Na środowym spotkaniu obecny był przedstawiciele GDDKiA z Oddziału w Katowicach oraz architekt z pracowni projektowej „Trakt”, który zapoznał mieszkańców z przebiegiem planowanych tras obwodnicy.
O proponowanych wariantach pisałem u siebie na blogu 15 marca.


Plany zakładają, że każda z tras pobiegnie lasem. Nowa nitka ominie Herby, Pietrzaki, Trzepizury, Blachownię i Ostrowy i włączy się do węzła autostradowego w Wyrazowie. I te informacje martwią mieszkańców tego sołectwa. Bowiem ludzie na spotkaniu mówili, że boją się nowej inwestycji drogowej, gdyż w pobliżu ich domów będzie jeszcze więcej pojazdów co oznacza zwiększony poziom hałasu i spalin. Co warto dodać, że przy budowie obwodnicy wyciętych zostanie tysiące drzew.


Po tym spotkaniu każdy mieszkaniec ma prawo wyrazić swoją opinię na formularzu, który można ściągnąć ze strony https://www.trakt.eu/obwodnica-blachownia-herby/ i wpisać swoje uwagi. Czy będą one uwzględnione to już inna kwestia.