WYGRAŁA GMINA, WYGRALI MIESZKAŃCY

satTa informacja ucieszy mieszkańców szczególnie Łojek i Konradowa. Burmistrz Blachowni Pani Sylwia Szymańska informuje, że 8 sierpnia br. Pan starosta Powiatu Częstochowskiego odmówił wydania Przedsiębiorstwu Wielobranżowemu EKOTOP Renata Kazibudzka, zezwolenia na zbieranie odpadów niebezpiecznych i innych niż niebezpieczne w miejscowości Łojki przy ul. Długa 4 (działka nr 392/16 obręb 0004 Łojki).
W uzasadnieniu czytamy, iż stanowisko takie zostało podjęte m.in. na skutek informacji uzyskanych od burmistrza Blachowni, (przypomnę wcześniej burmistrz przez niektóre osoby była oskarżana o działania przeciwko mieszkańcom Łojek i co się potem kompletnie nie potwierdziło), na podstawie przekazanych dokumentów i map, z których wynika, że prowadzona działalność mogłaby zagrażać skażeniem gleby, wód podziemnych, wywołać uciążliwości poprzez hałas, zapach, a także wywoływać niekorzystne skutki dla terenów wiejskich i miejscowych upraw ekologicznych, zagrażając życiu i zdrowiu mieszkańców. Niebanalne znaczenie miała też postawa samych mieszkańców, którzy od początku nie zgadzali się na sąsiedztwo takiego zakładu.

Teraz pora zainteresować się co tak naprawdę jest składowane na terenie dawnej huty przy ul. 1-go Maja. Mieszkańcy od dawna narzekają na dziwne duszące zapachy, które pochodzą właśnie z tej części Gminy, nie wspominając, że cały czas rośnie „miasto” kontenerów, w których podobno są składowane części ze zlikwidowanego zakładu na Śląsku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.