UDANY REWANŻ ORLIK – POGOŃ 1:2

widzowie Ponad 300 osób zjawiło się na derbach Blachowni czyli na meczu Orlika z Pogonią.

Pogoń Blachownia to siódma drużyna klasy A okręgu częstochowskiego, która zgromadziła 31 pkt. Orlik 11 miejsce i 13 pkt.

atakmeczPo ostatniej porażce z orłami z Kiedrzyna 1:2 Pogoń była żądna zwycięstwa. I osiągnęła cel i to na wyjeździe. Ograła pomarańczowych 2:1. Mecz ogólnie był wyrównany i obfitował w wiele akcji. Strzałów było jakby mniej. W pierwszej połowie dominowali goście czyli piłkarze Pogoni. W drugiej to gospodarze ruszyli do ataku. I mimo podciętego skrzydła, bowiem Krzysztof Glina ujrzał drugą żółtą kartkę i jego drużyna musiała grać w 10, to piłkarze ci niemal fruwali między zawodnikami w czerwonych koszulkach, żeby doprowadzić do remisu. Na nic to się jednak zdało. Bramki dla zwycięskiej drużyny zdobył Grzegorz Maciejewski w 25 i z karnego 35 minucie meczu. Dla gospodarzy bramkę pod koniec meczu w 87 minucie strzelił Mateusz Kluczniak.

logopogonPo tym meczu Pogoń awansowała na 6 miejsce i w kolejnym meczu na własnym stadionie podejmie wicelidera Płomień Czarny Las. Nie mamy nic przeciwko, aby powtórzył się wynik.