PRZEDSZKOLA W BLACHOWNI NADAL ZAMKNIĘTE

Rząd dał zielone światło dla otwarcia od 6 maja żłobków i przedszkoli. Jednak nie chciał wziął na siebie odpowiedzialności dlatego ostateczną decyzję czy placówki te będą przyjmować dzieci scedował na samorządy. Wiadomo na pewno, że burmistrz Blachowni póki co nie weźmie na siebie tak ogromnej odpowiedzialności i nie pozwoli na otwarcie tych jednostek.

-Pracujemy nad przygotowaniem przedszkoli w Blachowni do reaktywacji. Najważniejsze jest jednaj bezpieczeństwo, zdrowie i życie naszych dzieci, ich rodziców oraz pracowników placówek. Zasięgniemy opinii służb epidemiologicznych, nadzoru pedagogicznego oraz lekarzy. Przede wszystkim jednak zapytamy rodziców i nauczycieli – bez nich nie podejmę decyzji, którą rząd złożył w ręce samorządowców. W środę – 6 maja – przedszkola w gminie Blachownia nie ruszą! O konkretnej decyzji poinformujemy do końca przyszłego tygodnia!
Dzisiaj decyzji nie ma i być jej nie może. Przede wszystkim czekamy na publikację przepisów prawnych, a także ocenę stopnia przygotowania naszych placówek na ten krok, szczególnie że w województwie śląskim notujemy wciąż wysoki poziom zakażeń COVID-19.
Musimy rozeznać sytuację, ilu rodziców i opiekunów gotowych będzie posłać swoje pociechy do przedszkola i jak ewentualnie będzie to wpływać na warunki bezpieczeństwa i higieny w placówkach.
Proszę Państwa o wyrozumiałość i cierpliwość – informuje na stronie Urzędu Miejskiego burmistrz Sylwia Szymańska.