BURMISTRZ OSIŃSKI JUŻ SZUKA ZASTĘPCY – KTOŚ ZAINTERESOWANY?

Ładne kwiatki. Jak dowiedziałem się nieoficjalnie Cezary Osiński, po prawie dwóch miesiącach pracy, już szuka osoby, która zna się na samorządzie i pomoże mu sprawować władzę w gminie. Chodzi o nowe stanowisko w urzędzie –  ZASTĘPCA BURMISTRZA. 
Na giełdzie ewentualnych kandydatów godnych tej funkcji pojawia się nazwisko Piotra Kurkowskiego, obecnie wiceszefa Miejskiego Zarządu Dróg w Częstochowie.
A może będzie to wielki powrót Anetty Ujmy, radnej powiatowej, obecnie fachowca od spraw rolniczych (zajmuje stanowisko z-cy dyr. KRUS). Jednak na tę nominację raczej nie zgodzi się przewodnicząca Rady Edyta Mandryk. Nie wykluczone, że ona sama chciałaby pomóc burmistrzowi Osińskiemu w pracy.
Kto jeszcze? Może Dariusz Wojciechowski, obecnie sekretarz Gminy, który w krótkim czasie dał się poznać jako osoba wychwalająca i ceniąca obecnego szefa gminy. A może będziemy świadkami wypełniania słów exposé  Cezarego Osińskiego „Będę chciał państwa miło zaskoczyć” i może się pojawi ktoś zupełnie nowy, nieznany w Blachowni np. ktoś z Lewicy z Częstochowy. Nowe stanowisko w UM podatników będzie kosztować rocznie około 200 tys. zł.

Komentarz

Warto przypomnieć, że Sylwia Szymańska nie miała swojego zastępcy być może dlatego w gabinecie burmistrza często, nawet do godz. 19, paliło się światło. Teraz godz. 15.05 Urząd Miejski pustoszeje. Przed UM nie ma już ani jednego samochodu. I co ciekawe teraz większość dokumentów podpisują kierownicy referatów. Burmistrz nie parafuje nawet poczty, bo od tego zadania ma sekretarza.

źródło foto 2 -internet, foto 4 -UM w Blachowni 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.