ZAŚMIECONY LAS PRZY WIELKOBORSKIEJ


Czysty, spokojny, pełen śpiewnych ptaków, latem zielony, a zimą biały. Las – to miejsce, do którego chętnie chadzamy.
Jednak takie widoki burzą naszą wyobraźnie o pięknej przyrodzie, a przecież chcemy czy nie jesteśmy przypisani do natury.


Niestety niektóre zakątki naszych gminnych lasów właśnie tak się prezentują.


Jak można zaśmiecać las, jakiś czas temu przekonali się pracownicy blachowniańskiego OSiR-u, którzy m.in. w lesie komunalnym przy ul. Cmentarnej zapełnili blisko 700 worków różnymi odpadami.


Te śmieci można zobaczyć 30-50 metrów od ul. Wielkoborskiej.


Opony, części samochodowe, fotele, stare lustra czy butelki dobitnie świadczą, że nie dla wszystkich lasy stanowią dobro.


W tym przypadku osoba wyrzucająca śmieci została ujęta i mam nadzieję, że sąd sprawcę puści z torbami, że wymierzy mu odpowiednio wysoką karę grzywny.


Jak powiedział mi Ludwik Madej, kierownik ZMK w Blachowni -miejsce to niedługo będzie posprzątane. Podstawimy tam 2 kontenery i nasi pracownicy posprzątają ten teren. Panie sołtys w tym miejsce barierką chcą zagrodzić wjazd na ścieżkę do lasu.


Zapewne wypada zaapelować do osób, które codziennie przemierzają ulicę Wielkoborską, aby zwracały szczególną uwagę czy w tym miejscu nie zatrzymują się pojazdy. Bo auto w tym miejscu może oznaczać, że znowu ktoś chce się pozbyć śmieci na koszt gminy.