ZIMOWY OBJAZD DRÓG

Temperatura spadła do 0 st. C i kolejny objazd ulic. Sprawdzamy jak firma, odpowiedzialna za odśnieżanie dróg gminnych, wywiązuje się z umowy. Ulice osiedlowe sobota rano – ktoś chyba zapomniał je odśnieżyć. Widać to było szczególnie na ul. ks. Kubowicza.

Po godz 21 – wyraźna poprawa, choć nie wszędzie. Ulice Bankowa, Żeromskiego i ks. Kubowicza zostały dobrze odśnieżone. Piasku czy soli nie zauważyłem, ale może może było za ciemno. A SportowaSportowa jakby słabiej odśnieżona. Chodniki na terenie Gminy też białe.

16Styczniapoczta16 Stycznia, Pl. Konstytucji oraz łączniki od Żeromskiego do Placu nic nowego. Zalega breja śniegowa, którą w niedzielę będzie trudno pokonać.

osiedlowa1osiedlowabiblioteka

 

 

ulicakołoImioł

 

 

 

 

 

Słoneczko

bieganskiego

Ulice na osiedlu Słonecznym w Ostrowach odśnieżone, ale tak, by kierowcy nie zapomnieli jaką mamy porę roku. Za torami w Ostrowach też zimowo. Drogi odśnieżone, ale zachwytu nie ma. Ul. Biegańskiego po przejechaniu pługu zrobiła się jakby wąska. Ogólnie drogi raz, może dwa przejechane z opuszczonym pługiem.

 

Kiedyś jeden z urzędników tłumaczył mi, że wyjazd pługami na ulice jednorazowo kosztuje Gminę nawet ponad 10 tysięcy zł. I powiem, że czasami widać, iż jest to tylko wyjazd pługami. O odśnieżeniu, do czarnego asfaltu, nie ma mowy. Możemy pomarzyć np. jadąc DK 46 – to droga Opole – Częstochowy.

16styczniapoczta2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.