CZY BĘDZIE MONTE WYRAZÓW?


-Dajcie nam szansę, zero dzikich jazd i znowu może być pozytywnie głośno o Wyrazowie, a to za sprawą nowej inicjatywy czyli utworzenia Centrum Ośrodka Szkolenia Kierowców – powiedział na spotkaniu z mieszkańcami Wyrazowa Romuald Nowakowski, prezes Automobilklubu Jurajskiego.


W spotkaniu z mieszkańcami Wyrazowa brali udział m.in. Sylwia Szymańska, burmistrz Blachowni, członkowie Zarządu Automobilklubu Jurajskiego, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Częstochowie (sierż. sztab Beata Witos i asp. Marcin Galiczak), radny Krzysztof Czerwik oraz sołtys Olga Janas. Już na początku rozmów było „gorąco”.
Ludzie wyrażali obawy przed kolejną „inwazją” pojazdów z całej Polski, wyścigów, ryków silników na terenie dawnego toru, w pobliżu ich domów.

-Mamy dosyć autostrady, przejeżdżających pojazdów, dosyć pociągów i dzikich jazd na byłym torze. Jeżdżą autami, motorami i quadami. Żadne bramki nie są dla tych ludzi przeszkodą – mówili mieszkańcy sołectwa.


-Dajcie nam szanse. Chcemy, aby to miejsce żyło inaczej. Chcemy tu szkolić kierowców. Tak jak państwo, tak i my nie chcemy tutaj driftingu. Zero dzikich wyścigów. Chcemy szkolić kierowców, aby było jeszcze bezpieczniej na naszych drogach – tłumaczył Romuald Nowakowski, prezes Automobilklubu Jurajskiego.


-Bardzo mi się podoba pomysł szkolenia kierowców w tym miejscu.
Jestem całym sercem za tą inicjatywą. Sama zajmowałam się profilaktyką i wiem jak ważna jest w ruchu drogowym – mówiła sierż. sztab Beata Witos z KMP w Częstochowie.

.
-Szanowni państwo nic bez was o was. Nie podjęłam żadnej decyzji. Rozmawiamy i to od was zależy czy będą się tu odbywać bezpieczne imprezy organizowane przez Automobilklub Jurajski. Wjazd na teren dawnego toru będzie zagrodzony i już niedługo będzie tutaj monitoring – zapowiedziała burmistrz Sylwia Szymańska.

-Zanim wjadą tu pojazdy proponuję, abyście panowie pokazali co tak naprawdę chcecie tu robić – mówiła sołtys Olga Janas.

Uczestnicy spotkania ustalili, że 15 maja na dawnym torze odbędzie się impreza samochodowa, gdzie mieszkańcy będą mogli na własne oczy zobaczyć czym różni się drifting od szkolenia kierowców.