ODPOWIEDŹ NA INTERPELACJE W SPRAWIE GTV BUS

28 lutego na prośbę kilku zdenerwowanych mieszkańców pisałem, że firma przewozowa GTV Bus bez uprzedzenia swoich klientów wprowadziła podwyżki cen biletów za przejazd do Częstochowy. Zaskoczeni byli pasażerowie, zaskoczeni byli też sami kierowcy.


-Sam byłem zaskoczony zmianą cen biletów. Do Częstochowy zbierałem od pasażerów po 4,50 zł. A gdy już jechałem z powrotem do Blachowni było to już 5 zł – mówił mi jeden z kierowców.

Pasażerowie nie ukrywali zdenerwowania, że ani Urząd Miejski w Blachowni, ani firma GTV Bus nie uprzedziły ich o podwyżce. Nieeleganckie praktyki, ale widać firma nie specjalnie przejmuje się pasażerami – mówili mi ludzie.

Po tym zdarzeniu 2 marca napisałem interpelacje, pytając czy GTV Bus uprzedzał Urząd Miejski o zamiarze podwyższania cen biletów?

Jest odpowiedź z Urzędu Miejskiego


Przy okazji warto dodać, że od 21 marca czyli już najbliższego poniedziałku autobusy i busy GTV BUS do Blachowni będą odjeżdżać ze stanowiska 4 z dworca autobusowego PKS przy ulicy Wolności. Ten punkt w ogóle ma być węzłem komunikacyjnym dla wszystkich linii GTV BUS w Częstochowie.
Natomiast firma „zadba” o kondycję swoich pasażerów bowiem kasy biletowe jak i punkt dyżurnego ruchu, czynny od godz. 4 do 23, nadal będzie w budynku dworca PKP. Wszelkie informacje można uzyskać pod nr tel. 882 36-69-49.