BLACHOWNIA DLA UKRAINY

Coraz liczniej granicę naszego kraju przekraczają Ukraińcy, uciekający przed wojną.
Powiat częstochowski obecnie może przyjąć 200 uchodźców: w schronisku młodzieżowym w Siedlcu, w domu seniora w Dąbrowie Zielonej, w hali sportowej w Koniecpolu oraz w szkole z internatem w Złotym Potoku.

Także Gmina Blachownia przygotowuje się na przyjęcie Ukraińców. W razie potrzeby w domu wycieczkowym w OSiR może zamieszkać 20 osób, a awaryjnie w remizie w Cisiu 50 osób. Kilkunastu uchodźców już otrzymało schronienie i opiekę u mieszkańców naszej gminy – informowała na dzisiejszej sesji burmistrz Sylwia Szymańska

Radni na środowej sesji podjęli dwie ważne uchwały w sprawie udzielenia pomocy ludności cywilnej z terenów Ukrainy oraz udzielenia pomocy rzeczowej dla uchodźców.
W związku z działaniami wojennymi na terenie naszej gminy został powołany zespół roboczy, który współpracuje z powiatowym sztabem kryzysowym oraz z centrum logistycznym w Rudnikach. To tam m.in. trafia zebrana w Blachowni żywność.

Wszelkie informacje jak można pomóc, co jest najbardziej potrzebne – to wszystko można wyczytać na stronie Urzędu Miejskiego w Blachowni (blachownia.pl).