INTERPELACJE W IMIENIU MIESZKAŃCÓW

Na środowej sesji złożyłem kilka interpelacji. W imieniu mieszkańców z ul. Wspólnej w Ostrowach prosiłem o zainstalowanie po bokach progu zwalniającego dwóch słupków, które uniemożliwiłyby szybkie pokonywanie tego odcinka drogi. Mieszkańcy
zauważają, że motocykliści za nic mają ten próg i przy dużych prędkościach omijają przeszkodę bokiem. Inna kwestia, że sam spowalniacz jest tak niski, że bardziej jest on wyzwaniem dla piratów drogowych niż przeszkodą.

Proszę o naprawę odpływu przy chodniku przy ul. Korczaka 6a. Podniesiony odpływ na szerokości chodnika jest niebezpieczny dla starszych osób.

Zmotoryzowani mieszkańcy zwracają uwagę na fakt, że przejście dla pieszych na DK 46 w pobliżu ul. Cmentarnej w nocy jest słabo oświetlone i proszą o konkretne działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa.


Po północnej stronie zbiornika mamy piękną plażę czy jednak będzie można się tam kąpać? Czy nad wodą nad naszym bezpieczeństwem będzie czuwać ratownik WOPR?

Mieszkańcy pytają się co z ogrodzonym brodzikiem dla dzieci, który jest nieczynny. Jeśli się nie nadaje do użytkowania to proszę go zburzyć, a jeśli jest dobry to proszę nalać wodę i udostępnić dzieciom. Mieszkańcy nie wiedzą dlaczego brodzik jest ogrodzony i nie ma do niego dostępu.