BOŻE CIAŁO 2022

W uroczystość Bożego Ciała przy 4 ołtarzach kapłani mówili o cudach eucharystycznych.

I ołtarz – cud we włoskim klasztorze  w Lanciano w 750 roku.  „Gdy wątpiący zakonnik zauważył, że kawałek chleba zamienił się we fragment ciała, a wino zamieniło się w krew, chciał na początku ukryć ten fakt. Krew Pańska wylewała się jednak obficie na zewnątrz i nie udało mu się zachować wszystkiego w tajemnicy. Sprawa bardzo szybko rozniosła się wśród wiernych, a w kościele św. Franciszka z Asyżu po dziś dzień przechowywane są w ozdobnym relikwiarzu grudki krwi i fragmenty ciała ludzkiego.

.

.

.

.

.

.

II ołtarz – cud w kościele parafialnym Santa María w Buenos Aires 18 sierpnia 1996 roku . Księdzu Alejandro Pezecie po skończeniu odprawiania mszy św., powiedziano, że na podłodze leży porzucona hostia. Duchowny zgodnie z przepisem liturgicznym, włożył hostię do vasculum – małego naczynia z wodą, stojącego zwykle przy tabernakulum, służącego kapłanowi do obmycia palców po udzielaniu Komunii świętej i całość włożył do tabernakulum. Po kilku dniach zauważył, że hostia w tabernakulum zmieniła się w jakąś krwistą substancję, która w ciągu następnych kilku dni jeszcze się powiększyła. Ówczesny arcybiskup stolicy Argentyny kard. Jorge Mario Bergoglio (obecny papież Franciszek) zlecił wykonanie badań naukowych. 5 października 1999 roku w obecności przedstawicieli kardynała dr Castanon pobrał próbkę, którą następnie przesłano do naukowców w Nowym Jorku . Celowo nie poinformowano ich, skąd pochodzi. Dr Frederick Zugibe, patolog z Rockland County stwierdził, że substancja jest prawdziwym ludzkim ciałem i krwią, w której obecne jest DNA. Oświadczył: „badany materiał jest fragmentem mięśnia sercowego znajdującego się w ścianie lewej komory serca, z okolicy zastawek. Ten mięsień jest odpowiedzialny za skurcze serca. Mięsień sercowy jest w stanie zapalnym, znajduje się w nim wiele białych ciałek. Wskazuje to na fakt, że serce żyło w chwili pobierania wycinka. Co więcej, te białe ciałka wniknęły w tkankę, co wskazuje na fakt, że to serce cierpiało – np. jak ktoś, kto był ciężko bity w okolicach klatki piersiowej.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

12 października 2008 podczas udzielania Komunii wikariusz Jacek Ingielewicz podniósł z posadzki lekko ubrudzoną hostię, którą wskazała mu kobieta oczekująca na Komunię Świętą. Zgodnie z ustalonymi przepisami liturgicznymi, komunikant umieszczono w wypełnionym wodą naczyniu, w którym miał się rozpuścić. Naczynie zamknięto w sejfie w zakrystii. Po tygodni w naczyniu na zanurzonej hostii znaleziono plamę sprawiającą wrażenie krwi. 30 października 2008 hostię wyjęto i położono na korporale, na którym pozostał czerwony ślad. Powiadomiona o zdarzeniu białostocka kuria biskupia zleciła badanie próbek hostii przez dwóch patomorfologów prof. Stanisława Sulkowskiego i prof. Marii Sobaniec-Łotowskiej z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Zgodnie orzekli, że przysłany do oceny materiał wskazuje na tkankę mięśnia sercowego, a przynajmniej, ze wszystkich tkanek żywych organizmu najbardziej ją przypomina. Grupa krwi na tkance to AB Rh -.12 października 2008 podczas udzielania Komunii wikariusz Jacek Ingielewicz podniósł z posadzki lekko ubrudzoną hostię, którą wskazała mu kobieta oczekująca na Komunię Świętą. Zgodnie z ustalonymi przepisami liturgicznymi, komunikant umieszczono w wypełnionym wodą naczyniu, w którym miał się rozpuścić. Naczynie zamknięto w sejfie w zakrystii. Po tygodni w naczyniu na zanurzonej hostii znaleziono plamę sprawiającą wrażenie krwi. 30 października 2008 hostię wyjęto i położono na korporale, na którym pozostał czerwony ślad. Powiadomiona o zdarzeniu białostocka kuria biskupia zleciła badanie próbek hostii przez dwóch patomorfologów prof. Stanisława Sulkowskiego i prof. Marii Sobaniec-Łotowskiej z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Zgodnie orzekli, że przysłany do oceny materiał wskazuje na tkankę mięśnia sercowego, a przynajmniej, ze wszystkich tkanek żywych organizmu najbardziej ją przypomina. Grupa krwi na tkance to AB Rh -.

.

Przy IV ołtarzu kapłan przypomniał, że cud eucharystyczny to każda przyjęta komunia, a człowiek w tym czasie jest „monstrancją”. 

.

.