WIELKI TYDZIEŃ

W Wielkim Tygodniu Kościół katolicki wspomina najważniejsze wydarzenia w historii zbawienia, ustanowienie Eucharystii, mękę i śmierć Chrystusa oraz Jego zmartwychwstanie. Dla katolików to wyjątkowy czas odkrywania sensu życia. To czas na odzyskiwanie wiary. Jak często powtarzają kapłani – jeśli nie uwierzysz w pusty grób, daremna jest twoja wiara.


Triduum Paschalne w kościele pw. Matki Bożej Królowej Korony Polski rozpocznie się w Wielki Czwartek. Msza św. o godz. 18 na pamiątkę Ostatniej Wieczerzy oraz ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Po nabożeństwie nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ołtarza Wystawienia w tzw. Ciemnicy. Adoracja w Ciemnicy do godz. 22.

W Wielki Piątek adoracja od godz. 8. O godz. 15 rozpocznie się ostatnia Droga Krzyżowa. Wielki Piątek jest jedynym dniem w roku, w którym nie odprawia się Mszy św. O godz. 18 rozpocznie się liturgia Męki Pańskiej. Na zakończenie nabożeństwa nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego. Potem nastąpi adoracja przy Grobie Pańskim do godz. 22. W tym dniu kapłani zalecają zachować post ścisły.

W Wielką Sobotę adoracja od godz. 8. Od godz. 9 do 14, co półgodziny będzie święcenie pokarmów. Święcenie pokarmów w Wyrazowie o godz. 11. O godz. 18 rozpocznie się liturgia Wigilii Paschalnej z poświęceniem ognia i wody oraz odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych. Po nabożeństwie adoracja do godz. 22.

Rezurekcja w Niedzielę Wielkanocną tradycyjnie o godz. 6. W tym dniu nie będzie mszy św. o godz. 7.30. Pozostałe nabożeństwa w Święta Wielkanocne w porządku niedzielnym.


Urząd Miejski 1 kwietnia interesantów będzie przyjmował do godz. 13 i nie jest to prima aprilis zaś 2 kwietnia wszyscy urzędnicy wybierają urlop wypoczynkowy.