PRZYBYLI TRZEJ KRÓLOWIE

6 stycznia Kościół katolicki obchodzi Święto Objawienia Pańskiego nazywane Świętem Trzech Króli. To jedno z najstarszych świąt w Kościele. Jego symbolami jest historia opisana w Ewangelii św. Mateusza według, której Mędrcy ze Wschodu przybyli do Betlejem, aby oddać pokłon narodzonemu Jezusowi.

Orszak Trzech Króli powstał w 2004 roku jako kontynuacja jasełek w Szkole Żagle Stowarzyszenia Sternik. Po raz pierwszy uliczny orszak przeszedł ulicami Warszawy w 2009 roku. W Blachowni tradycja ta została zainaugurowana w 2016 roku. Wtedy lokalni Monarchowie na koniach przebyli ponad 7 km (od parafii pw. św. Antoniego w Cisiu, przez parafię na Błaszczykach i św. Michała Archanioła w Blachowni do kościoła św. Franciszka w Ostrowach). Niestety trzeci rok ze względu na pandemię na terenie naszej gminy nie są organizowane uliczne jasełka. Wszelkie świętowanie ogranicza się do uroczystości w kościołach.


Nie inaczej było dzisiaj. W kościele pw. Matki Bożej Królowej Korony Polskiej w Blachowni przybyli Trzej Królowie oraz aniołki. Jasełka przygotowały ss. Goretti i Izabella.