DDP W BLACHOWNI OTWARTY DLA SENIORÓW


19 kwietnia był pierwszym dniem funkcjonowania Dziennego Domu Pomocy przy ul. Sienkiewicza 15 w Blachowni.


Placówka powstała dzięki porozumieniu partnerskiemu Gminy Blachownia z Polskim Stowarzyszeniem na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Częstochowie.


Projekt pod nazwą „Nasz dom – nasza szansa” za ponad 1 mln złotych współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej.


Programem zostali objęci seniorzy powyżej 60 roku życia oraz osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności.


Spotkania, w dobrze wyposażonych salach (na I piętrze o pow 330 m kwadr.) będą się odbywać od godz. 8 do 16.


Zajęcia mają poprawić nie tylko samopoczucie psychiczne czy fizyczne uczestników, ale mają być okazją do wspólnych spotkań.


Na seniorów będą czekali wykwalifikowani instruktorzy, psychologowie i prawnicy. W programie przewidziane są wycieczki.


Spotkania będą prowadzone w reżimie sanitarnym, z pełnym bezpieczeństwem podopiecznych.

-Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, głównie tych starszych, postanowiliśmy w centrum miasta utworzyć bezpieczną i przede wszystkim komfortową strefę dla naszych seniorów. Dzienny Dom Pomocy będzie w pełni wyposażony i dostosowany do potrzeb osób starszych. Nie zabraknie w nim sali relaksu, sali kinowej, miejsca do rehabilitacji i ćwiczeń, a także jadalni, kuchni i rekreacyjnego tarasu z widokiem na zalew. Wyremontowany budynek Prażynki jest obiektem spełniającym wszystkie oczekiwania, znajduje się w sąsiedztwie węzła przesiadkowego, co ułatwia dotarcie mieszkańcom z każdej części gminy. Oprócz zajęć stacjonarnych w projekcie ujęto również wycieczki turystyczne oraz kulturalne. Warto podkreślić, że program zakłada pełne wyżywienie dla uczestników projektu. Dzienny Dom Pomocy funkcjonuje od poniedziałku do piątku od godziny 8 do 16. Wraz z liderem projektu – Stowarzyszeniem na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, liczymy, że seniorzy odnajdą w tym miejscu drugi, być może nawet lepszy dom – powiedziała Sylwia Szymańska, burmistrz Blachowni.Więcej na ten temat na stronie Urzędu Miejskiego w Blachowni
https://www.blachownia.pl/news/projekt_nasz_dom__nasza_szansa__w_blachowni_powstanie_dzienny_dom_pomocy_spolecznej/