BLACHOWNIA DLA WOŚP ZEBRAŁA PONAD 27 TYS. ZŁ

To był najcieplejszy dzień tegorocznej zimy. 31 finał Wielkiej Orkiestry  Świątecznej Pomocy stał się udziałem także Gminy Blachownia.
Wolontariuszy można było spotkać w wielu miejscach.

Nad zbiornikiem wodnym, przy kościołach, na głównych ulicach, a finał odbył się w Centrum Aktywności Obywatelskiej.

W Blachowni datki zbierało 25 wolontariuszy. Wśród nich harcerze, na których można polegać jak na Zawiszy.  W sumie zebrali ponad 27.700 zł. 

Publiczność była raczona pięknymi głosami dzieci, młodzieży i tych wcześniej urodzonych.

Było śpiewnie i słodko. 


 

Licznie zebraną widownię co rusz rozgrzewała licytacja gadżetów związanych z WOŚP.

Licytowane przedmioty m.in. czapeczki, albumy, koszulki z czerwonym serduszkiem, śpiwory, leżak, smycze rozchodziły się jak świeże bułeczki.   

Goście chętnie zapełniali puszki WOŚP.

Dotychczas z WOŚP do szpitala w Blachowni trafiły: stanowisko do resuscytacji, pulsoksymetr, wkładki uszne, końcówki do sondy zewnętrznej Eroscanu, urządzenie do przesiewowych badań słuchu metodą otoemisji akustycznych EROSCAN, ssak elektryczny, pulsoksymetr, pompa strzykawkowa, inhalator i glukometr, terminal do przesyłania danych, urządzenie do screeningowego badania słuchu OTOREAD, komputer i urządzenie do screeningowego badania słuchu OTOREAD oraz stanowisko do resuscytacji. Nasi druhowie z OSP otrzymali zestaw ratowniczy PSP R-1 za 6.162 zł. Wartość przekazanego sprzętu to 96.131. zł.

Warto przypomnieć, że 1 finał WOŚP w Blachowni odbył się w kościele. Wtedy 14 lutego 1993 roku odbył się koncert kolęd.