CHWILOWY BRAK WODY, A TERAZ JESZCZE WIDMO ODCIĘCIA OD TELEWIZJI

Mieszkańcy bloków przy ul. Długiej w Łojkach informowali mnie w piątek, że od godz. 11 przez wiele godzin nie mają wody. Zdaniem lokatorów z „5” pracownicy ocieplający blok komunalny przy kopaniu w ziemi uszkodzili starą rurę.


Szybka późno popołudniowa interwencja radnego Tomasza Rećki, (pracującego w Wodociągach) sprawiła, że awaria został usunięta, a woda w kranach pojawiła się o godz. 20. Jak się okazuje rury są tak stare, że kto wie czy nie trzeba będzie poszerzyć prac właśnie o wymianę tej instalacji.


Mieszkańcy poprosili mnie o przyjazd w jeszcze innej sprawie. Chodzi o zakaz montowania anten satelitarnych już na nowej elewacji.


-Jak bez naszych „talerzy” mamy oglądać telewizję? Jesteśmy związani z różnymi operatorami umowami. Czy nakaz zdjęcia anten oznacza, że będziemy płacić za zerwane umowy, a nie będziemy mieli się do kogo przyłączyć – skarżyli się dzisiaj przed południem mieszkanki.

-Mamy sporo rozwiązań w tym temacie. Np. firma spidernet może się dogadać z dotychczasowym operatorem, o ile druga strona będzie skłonna do rozmów. I wtedy nie na elewacji, a na dachu możemy zamontować jeden duży talerz satelitarny lub maszt. To bierzemy na siebie. Zawsze mówię, że sporne sprawy można załatwić poprzez rozmowy z zarządcą nieruchomości czyli z nami – wyjaśnia Ludwik Madej kierownik ZMK w Blachowni.

Czy zatem w najbliższym czasie możemy liczyć na spotkanie aby rozwiązać ten problem – pytają mieszkańcy?
-W każdej chwili – odpowiada kierownik Madej.


Jeszcze inna kwestia, którą zgłaszają ludzie dwóch bloków komunalnych na Łojkach, to sprzątanie klatek i terenów wokół bloków przez firmę. -Panie sprzątaczki 4 klatki schodowe i tereny przylegające do dwóch bloków potrafią posprzątać w 10 minut. Struś Pędziwiatr nie jest tak szybki jak te panie. O jakości tego sprzątania lepiej nie mówić – dodają mieszkanki.

PS. Dwa dni później przedstawiciel firmy sprzątającej zadzwonił do mnie oświadczając, że nieprawdą jest iż są niedbale sprzątane klatki schodowe w blokach przy ul. Długiej. 4 panie sprzątają klatki schodowe i zapewniam, że zajmuje im to więcej niż 10 minut. Teraz przy remoncie o wiele trudniej jest utrzymać porządek.