TRWAJĄ PRACE NA DK 46

Trwają prace na DK 46 od Wyrazowa do skrzyżowania ul. Głównej ze św. Jadwigą. Jak informuje rzecznik częstochowskich dróg, utrudnienia czyli tymczasową sygnalizację świetlną napotkamy trzech miejscach.


I odcinek – od ul. Szybowej w okolicach granicy miasta do ul. Marynarskiej. Tu firma od Marynarskiej do Szybowej wykonała już kanalizacje deszczową, roboty drogowe na połowie jezdni do warstwy wiążącej oraz trwają umocnienia na skarpie kolejowej.


II odcinek robót od ul. Tatrzańskiej do obiektu mostowego nad rzeką Gorzelanką. Tu aktualnie trwają roboty związane z realizacją obiektu tymczasowego nad rzeką Gorzelanką, na którym będzie realizowany ruch w trakcie rozbiórki obiektu w ciągu drogi i budowy w jego miejscu obiektu docelowego. Trwają prace przy tzw. bajpasie wodociągowym umożliwiającym realizację robót mostowych oraz wykonywanie odcinka gazociągu w rejonie ul. Tatrzańskiej.


III odcinek – od rejonu ul. Szamotowej w kierunku ulicy Warownej. W obrębie tych ulic wykonano kanał deszczowy od rejonu ul. Szamotowej do rejonu ul. Amonitowej. A co w najbliższym czasie? Kontynuacja budowy kanału deszczowego od Amonitowej do Glinowej.
Maciej Hasik, rzecznik MZD w Częstochowie przypomina, że koszt inwestycji wynosi 98 mln zł i jest realizowana z dofinansowaniem środków Unii Europejskiej. Zakończenie prac zaplanowano na drugą połowę 2023 roku.