RUSZA PRZEBUDOWA DK 46

Wszystkie znaki na niebie, a szczególnie na ziemi mówią, że rozpoczyna się przebudowa ul. Głównej i ul. Przejazdowej.


Świadczą o tym nowe znaki, ograniczające prędkość. Choć póki co jeszcze są zaklejone. W sumie za 98 mln zł zostanie wyremontowanych 7.200 m drogi, w tym zupełnie nowy odcinek od ronda (ulic Głównej i św. Jadwigi) do ul. Pułaskiego obok dworca PKP Stradom.


W ramach prac drogowcy przeprowadzą odwodnienie, przebudują skrzyżowania, wybudują chodniki, ścieżki rowerowe oraz nowe urządzenia poprawiające bezpieczeństwo ruchu drogowego.


Pierwsze utrudnienia, gdzie ruch drogowy będzie się odbywał wahadłowo, napotkamy zaraz za Wyrazowem.

Od 18 października w ul. Przejazdowej na fragmencie ok. 500 m od ul. Szybowej (nieopodal granicy miasta) do ul. Marynarskiej będzie odbywał się wahadłowo po jednym pasie drogi ze sterowaniem sygnalizacją świetlną. Frezowana będzie tam nawierzchnia jezdni, przygotowywane będą też prace związane z przebudową sieci podziemnych.

W ciągu kilku dni drugie „wahadło” pojawi się na krótszym odcinku (ok. 100 m) w pobliżu mostu nad rzeką Gorzelanką (za wyjazdem z ul. Tatrzańskiej w stronę miasta). Tam rozpoczną się prace związane z budową tymczasowego przejazdu, który umożliwi prace budowlane na właściwym obiekcie.

Zmotoryzowani mieszkańcy Blachowni, którzy będą chcieli dojechać do centrum Częstochowy zapewne skorzystają z objazdów przez Łojki, dalej ul. Wielkoborską, Wręczycką i Al. Jana Pawła II. Koniec wielkiej przebudowy zaplanowano za równo dwa lata.