PODZIĘKOWANIE ZA 20 LAT BIEGÓW

20. edycja Przełajowej Ósemki to okazja do podziękowań, szczególnie Jackowi Chudemu za tyle lat organizowania najważniejszej imprezy sportowej w Gminie Blachownia.  
-Na początku był to bieg sylwestrowy na 5 km, potem  Przełajowa Siódemka, a od wielu lat bieg na 8 km. W sumie w 20. edycjach wzięło udział 6.860 osób – wspominał Jacek Chudy.

-Dziękuje wam wszystkim za pomoc, wsparcie i tworzenie atmosfery wokół tej imprezy. Dziękuję Krzysiowi Parkitnemu, dyr. Andrzejowi Gule, wolontariuszom ze Szkoły Podstawowej Nr 1, sponsorom Wojciechowi Machoniowi i Nadleśnictwu Herby, władzom naszej Gminy i radnym. Bez waszego wsparcia nie byłoby tych biegów, bez was nie byłoby mnie – mówił Jacek Chudy, dyrektor „Przełajowej Ósemki”.

Na uroczystości obecny był też burmistrz zaprzyjaźnionego Grodziska Wielkopolskiego, miasta które może się poszczycić ponad 700-letnią tradycją piwowarską co jest znakomitym sposobem na promocję. Nie będę ukrywał, że patrzymy na was zazdrością, jak taka mała Blachowni organizuje tak dużą imprezę biegową. Jesteście fenomenem na mapie polskich biegów – podkreślał Piotr Hojan.

Paweł Żyła, spiker zawodów zaproponował -skoro Blachownia ma takie doświadczenie w organizacji imprez sportowych to może gmina zorganizuje Mistrzostwa Świata w Biegach Przełajowych. Zawodnicy z całego świata mieliby niepowtarzalną okazję zobaczyć jak wyglądają korzenie fluorescencyjne w blachowniańskich lasach – dodał jeszcze ktoś inny.

Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego wypowiedział jeszcze wiele innych ciepłych słów pod adresem blachowniańskiego samorządu. Nie zabrakło też upominków.

Największe jednak uznania tego wieczoru płynęły pod adresem Jacka Chudego, który od burmistrza Grodziska Wielkopolskiego dodatkowo otrzymał złotą krajzegę.  

„Przełajowa Ósemka” każdego roku może też liczyć na wsparcie i pomoc Nadleśnictwa Herby.

Burmistrzowie Blachowni i Grodziska Wielkopolskiego.

A po spotkaniu już konkretna praca czyli przygotowania do jutrzejszej imprezy sportowej.