ODMRAŻANIE GOSPODARKI

Rząd wprowadza kolejny etap odmrażania gospodarki.

Od 17 maja
-Dzieci poniżej 13. roku życia będą mogły wychodzić z domu bez opieki dorosłej osoby.
-Do świątyni może wchodzić więcej wiernych. Podczas nabożeństw czy innych uroczystości kościelnych na 1. wiernego musi przypadać nie 15, a 10 m kw.

Od 18 maja
-Można w końcu iść do fryzjera, kosmetyczki, (przyjmowanie klientów tylko po wcześniejszym umówieniu się na wizytę telefonicznie i nie będą oni mogli czekać w poczekalni), restauracji i kawiarni. Oczywiście wszystko z zachowaniem bezpieczeństwa. Na 1. osobę musi przypadać najmniej 4 m kw. Dobra informacja – klienci w restauracjach będą mogli zdjąć maseczki. Ufff.
-Będzie można też korzystać z otwartych obiektów sportowych. Na m.in. boiskach orlik czy skateparkach – góra 14 osób plus 2 trenerów. Na pełnowymiarowych boiskach piłkarskich do 22 osób plus 4 trenerów. Będzie można również wejść do hal sportowych. Do 300 m kw. 12 osób plus trener, do 800 m kw. 16 osób i 2 trenerów, do 1000 m kw. 24 osoby plus 2 trenerów, w obiektach powyżej 1000 m kw. 32 osoby plus 3 trenerów. Możliwe będzie korzystanie z szatni. Po zajęciach obowiązkowa dezynfekcja wszelkich urządzeń.
-Otwierają się kina, ale plenerowe.

Od 25 maja
-Uczniowie klas I-III szkół podstawowych mogą wrócić do szkół. Jednak nie ma w tym względzie obowiązku. Maturzyści i ośmioklasiści mogą korzystać z konsultacji z nauczycielami.
-Na uczelnie wyższe może też wrócić część studentów i doktorantów.