DRUGI PSZOK W BLACHOWNI. Z TAKIMI WIDOKAMI LUDZIE ŻYJĄ TU OD LAT


Przy ul. Korczaka, między blokiem 8 i 6 powstał drugi PSZOK czyli punkt selektywnej zbiórki odpadków komunalnych. Wbrew mieszkańcom, przy śmietniku i pod okiem kamer, podrzucane są odpady gabarytowe.

Między śmietnikiem, a kontenerem PCK „lądują” muszle klozetowe, szafki łazienkowe, kanapy, fotele, krzesła, drzwi, opony, kołdry i poduszki .

Lokatorzy po zebraniach wspólnot mieszkaniowych dali się namówić za swoje pieniądze na montaż kamer i podłączenie sieci internetowej, by podglądać „ofiarodawców”, którzy nielegalnie pozbywają się „gabarytów”. Skutek „podglądania” marny. Mamy coraz więcej odpadów pod oknami.


Jak widać przy innych blokach nie ma tego problemu. Być może dlatego, że zamiast kamer, śmietniki są pod kluczem. A obok nie ma kontenerów na odzież.

Zatem nie tworzy się „enklaw” dla gabarytów.

Na Korczaka zaś praktyka wyrzucania niepotrzebnych przedmiotów stała się codziennością, za którą płacą lokatorzy pobliskich bloków.  Zatem przestrzegam jeśli będziecie namawiani na montowanie kamer za wasze pieniądze, nie dajcie się nabrać bo to, jak widać przy Korczaka 6 i 8, nie wiele daje.