TO JUŻ PEWNE BURMISTRZ OSIŃSKI OTRZYMA ABSOLUTORIUM

  1. 26 czerwca odbędzie się sesja absolutoryjna Rady Miejskiej w Blachowni. Absolutorium będzie udzielane dla obecnego burmistrza choć tak naprawdę radni będą oceniać wykonanie budżetu przez poprzednią burmistrz Sylwię Szymańską. Wiadomo, że Regionalna Izba Obrachunkowa pozytywnie oceniła wykonanie budżetu Podobnie uczyniła komisja rewizyjna.

Jak dowiedziałem się nieoficjalnie, radni na sesji zagłosują za udzieleniem  absolutorium. I tu radni mogą mieć dylemat i będą głosować jak mawiał Lech Wałęsa „nie chcem, ale muszem”.

No bo jak pogodzić przedwyborcze okłamywanie ludzi z udzieleniem teraz absolutorium? Mieszkańcom m.in. działek wmawiano, że „Szymańska musi odejść bo nic nie zrobiła dla Blachowni. Nakradła się tyle lat więc jej starczy, a prokuratura ma na nią tyle paragrafów, że tylko patrzeć jak ją z urzędu wyprowadzą w kajdankach”.

gminablachownia.pl  pisała 

Burmistrz Sylwia Sz. z prokuratorskimi zarzutami. Grozi jej do dwóch lat więzienia!

Prokurator Prokuratury Rejonowej w Częstochowie przedstawił Burmistrzowi Blachowni Sylwii Sz. zarzut popełnienia przestępstw niedopełnienia obowiązków służbowych w związku z naruszeniem przepisów ustawy o ochronie informacji niejawnych. Sylwii Sz. grozi do dwóch lat pozbawienia wolności.

I co się okazało, nie dość, że nie było żadnych zatrzymań, zakuwania w kajdanki to nawet kilkadziesiąt donosów pisane przez, nieznanego mieszkańca Cisia, na Szymańską prokuratura umorzyła. Ale najważniejsze było to, żeby ludzie przed wyborami uwierzyli w kłamstwa. 

Komentarz

Prawda jest taka, że udzielenie absolutorium burmistrzowi Osińskiemu będzie nie w smak 11 radnym. Ich „tak” będzie oznaczać, że Szymańska w zeszłym roku jednak dobrze pracowała na rzecz Gminy i jej mieszkańców. Dzisiaj dla rządzących gminą najważniejsze jest to, że ludzie uwierzyli w kłamstwa, zagłosowali jak należy, a teraz burmistrz Osiński będzie realizować zadania Szymańskiej, które tak przed wyborami krytykował.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.