ANATOMIA KŁAMSTWA CZYLI KTOŚ TU POMYLIŁ SAHARY

Anatomia kłamstwa na temat działań na rzecz mieszkańców Blachowni trwa nadal. Tym razem znany „pisarz” z Cisia doniósł na burmistrza Blachownia do Ministerstwa Sportu i Turystyki, że Sylwia Szymańska wybudowała boisko na terenie podmokłym. Ministerstwo pisze, że skarżący (red. mieszkaniec Cisia) stwierdza, iż „boisko piłkarskie zostało wybudowane na terenie podmokłym na dawnym zasypanym zbiorniku wodnym, bez odpowiedniego odwodnienia. Przy padającym deszczu, boisko to zmienia się w bajoro. Wczoraj w Blachowni padał lekki deszcz, a na boisku zostały całe płaty stojącej wody”. Donoszący na dowód przesłał do ministerstwa te zdjęcia.


zdjęcia przesłane do MSiT

Prawda jest taka, że ja też robiłem zdjęcia, jakże podobne do tych, po ogromnej ulewie, która nawiedziła naszą Gminę 21 czerwca. Oberwanie chmury sprawiło, że woda zalała spore obszary Blachowni. Kaczki pływały także na terenie Centrum Przesiadkowego. Dowód proszę bardzo.
.

.

Zalany teren za USC.


Zalane ogrody działkowców.


.

Zalane boisko.


Zalany plac zabaw.


Centrum przesiadkowe pod wodą.


.

Zalane dawne torowisko i teren przy przy ul. Bankowej.

.

.

Strażacy non stop wyjeżdżali do zalanych posesji.

Komentarz
1. Jeśli wierzyć teorii „pisarza” z Cisia i przedstawionych przeze mnie zdjęć, można dojść do wniosku, że cała Blachownia została wybudowana na dawnym jeziorze, bo woda zalała wiele terenów, a winę za to ponosi nie kto inny jak Sylwia Szymańska.

2. Dziwne, że donoszący do MSiT napisał, że boisko, od zawsze nazywane „Saharą”, zostało wybudowane na dawnym jeziorze. Na mapach rosyjskich z 1886 roku widać, że w tym miejscu nie było żadnego jeziora. Był to teren suchy gdzie kiedyś stał tartak. Potem była tu wywożona szlaka formierska z pobliskiej huty. Przed II wojną światową w tym miejscu powstało małe boisko do siatkówki, a potem większe do piłki nożnej.
3. Być może donoszenie do ministra sportu jakoby burmistrz Szymańska wybudowała boisko w miejscu zasypanego jeziora wynika z niedawnego odkrycia naukowców, że ponad 5 tysięcy lat temu inna Sahara (ta w Afryce) była porośnięta bujnymi łąkami, na których występowało wiele jezior. Żyły wtedy tam hipopotamy.


.

4. I jeszcze jedno. Dzisiaj 19 września w czwartek nad Blachownią przeszła półgodzinna, duża ulewa łącznie z gradem. Chwile po niej wykonałem te dwa zdjęcia boiska. Kałuż nie zauważyłem.