ANALIZA, ULICA, RONDO I PIES DLA POLICJI


Na dzisiejszej komisji budżetu radni przyjęli informację na temat wykonania budżetu za pierwsze półrocze 2021 roku,
analizowali planowane i wykonane inwestycje na terenie naszej gminy oraz analizowali finansowanie podległych jednostek organizacyjnych. W głosowaniu dokonali zmian w budżecie gminy. Wyrazili też zgodę na przyjęcie nazwy dla nowej ulicy. Zamiast „Jagodna” będzie „Jaśminowa”.


Więcej dyskusji było na temat nazwy dla nowego ronda przy skrzyżowaniu ulic Sienkiewicza z 1-go Maja. Chodzi o nazwę „Rondo im. Jana Pawła II”. Blisko dwa miesiące od złożenia wniosku, pod którym podpisało się ośmiu radnych, teraz okazało się, że nie do końca wiadomo co to jest rondo i czy aby zgodę na nową nazwę nie powinno wyrazić starostwo częstochowskie, jako właściciel drogi powiatowej czyli ul. Sienkiewicza. Ulica 1-go Maja należy już do naszej gminy.


Nie było też pełnej zgody co do współfinansowania zakupu psa policyjnego. Komenda Miejska Policji w Częstochowie zwróciła się do samorządu w Blachowni, aby 4 gminy m.in. nasza, złożyły się po 2 tysiące złotych na nowego psa. Wniosek przeszedł choć nie brakowało głosów przeciwnych. Bowiem gmina policji składa się już na samochody, aparat fotograficzny, a teraz mamy sponsorować psa.

Ostateczne decyzje w głosowaniu zapadną na środowej sesji Rady Miejskiej.